AYMOD 2022

Ayakkabı sektörü AYMOD'u bekliyor!

Kendi alanında Türkiye'nin en büyük dünyanın ikinci büyük fuarı Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı’nda (AYMOD), 28 Eylül - 01 Ekim 2022 tarihleri arasında 67. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 
 
 
Ayakkabı ve saraciye sektörüne yön veren 1.000'in üzerinde markayı CNR Expo Yeşilköy'de ağırlayacak olan AYMOD, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) işbirliğinde Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) ve KOSGEB desteği ile hayata geçirilecek.
 
 
2023 yılında 2.5 milyar dolar ihracat hedefleyen ayakkabı sektörü için yurt dışı alım heyeti çalışmalarına yoğun bir mesai harcayan CNR Holding, toplam 11 milyon dolarlık bir yatırım yapılan Global Pazar İstihbarat Sistemi'ni AYMOD için seferber etti. CNR'ın, kısaca BIA olarak adlandırılan sistemi ile dünyanın dört bir yanından ayakkabı alıcıları AYMOD'a davet edilerek, ihtiyaçları doğrultusunda Türk firmaları ile buluşturulması sağlanacak. Özellikle farklı ülkelerden ayakkabı alımı yapan ve daha önce Türkiye pazarına girmemiş alıcılar bu sistem sayesinde fuara getirilecek.
 
Dört farklı dilde 240 kişiden oluşan Global Pazar İstihbarat ekibinin yoğun çalışmaları sayesinde AYMOD, özellikle yabancı alıcı rakamlarında en az % 50 artış yakalayacak. 
 
 
20 bin ayakkabı alıcısı bekleniyor
 

 

Ayakkabı sektörünün yeni ürün ve hizmetlerinin sergileneceği AYMOD'da, ziyaretçilerin yeni ürünlerle buluşması, katılımcı firmaların da tanıtımlarını en etkili şekilde yapmaları ve iş hacimlerini artırmaları hedefleniyor. 60 bin metrekare alanda düzenlenecek fuarı toplamda 20 bin ayakkabı alıcısının ziyaret etmesi bekleniyor.

Paylaş: