ETOR ailesi,ayakkabı sektörüne 80'lerin sonunda atılır. Şirket,iş hayatına küçük bir binanın bodrum katında başlar ve birkaç yıl içinde bu küçüj işletme,kararlı adımlarla ve kaliteli üretimle büyük bir üretim merkezine dönüşür. Dünyanın her bir yanınadaki değerli müşterileri için,Web-erişim destekli showroom kurar.

ETOR ailesi,bünyesinde birçok markayı bulundurmaktadır. Bunların bazıları; Etor,NTO,No Reinder,Filamento ve Picota'dur. Bu markalar,zamanla ayakkabı sektöründeki diğer şirketlere örnek haline gelir.

Genç ve dinamik Etor ailesinin ürünlerini ihraç ettiği ülkelerden bazıları ; Rusya , Almanya,Romanya,Birleşik Arap Emirlikleri,Danimarka,Finlandiya,Ukranya,Yunanistan,Suriye,Kazakistan,Kırgızistan,İsrail,ABD ve ingiltere'dir. Ürünlerinin %dışında franchise kavramına sahip birkaç şirketten biridir. 
Etor Ailesi;

  • 250'nin üzerinde çalışana iş imkanı sağlamaktadır.
  • Günde 3000 çift ayakkabı üretim kapasitesi sahipdir.
  • İstanbul Sanayi Odası'nın aktif bir üyesidir.
  • Sıfır hata %100 müşteri memnuniyet oranına sahiptir.
  • İhracat yaptığı bazı ülkelerin yerel kalite sertifikaları ve ISO9001:2008 kalite yönetim sistemine uygun üretim yapmaktadır.

Etor Ailesi; gününü müşterilerine en kaliteli ürünü,en uygun fiyata sunmak için harcamakta ve bunu ''Toplam Kalite Yönetimi'' prensiplerinne uyarak yerine getirmektedir. Günümü global dünyasında sınırların kalkmasıyla her ülkedeki müşterilerinin desteğiyle güvenilir bir firma haline gelmiş bulunmaktadır.